top of page
Gezgin Pina Hasan profil fotoğrafı

Merhaba

Ben Hasan Üner (Pina Hasan). 01.01.1956, Erdek doğumluyum. İstanbul Şişli Kolejinde okuduğum 1972 yılında başlayan gezi tutkum, 45 yıldır artan bir heves ve istekle sürüyor. Emekliyim, eşim Sevilay Hanım kendi iş yerimizde hediyelik eşya işi ile iştigal ediyor.

  • Facebook
  • Instagram

Gezgin Pina Hasan

Gezilerimiz sadece görmek ve keşfetmek amaçlıdır. Bugüne kadar 128 sefer yurt dışına çıktım. 78 ayrı ülke gördüm, bazı ülkelerde 3-5-10 sefer bulundum. Lisan olarak kolejde İngilizce okumama rağmen yıllar geçtikçe geriledi. Orta derece İngilizce, giriş seviyede İspanyolca ve Tay dili, aileden gelen Yunanca bilgimiz ile seyahatlarımızda sıkıntı çekmeden iletişim kurabiliyoruz.

 

Dünyanın çeşitli ülkelerinde ve halkın içinde bulundum. Gittiğim ülkelerde halk ile birlikte yaşadım, ne yedilerse yedim (Çölyak hastası olduğum için, unlu mamüller yiyemiyorum). Onlar hasta olduğunda ben de hasta oldum, kan lazım olan yerlerde kan bağışında bulundum.

 

İnsanlara yardım etmek ve bilgi vermekle ilgili kendimi yükümlü sayıyorum. Bilgi isteyen arkadaşlarımız olursa yardımcı olmak isterim.

bottom of page